ADS Web Tasarım & Reklam Ajansı

Garantili Profesyonel Hizmet

Domain Nedir?

Domain Nedir

Domain Nedir?

Domain kelimesi Türkçe anlamıyla alan adı manasına gelmektedir. Web alanının adı olarak da anılmaktadır. Size bu yazımızda domain nedir ve web siteleri ile ilgisini anlatmaya çalışacağız.

Domain bir internet sitesinin adı olarak adlandırılır, çok basit bir şekilde anlatmak gerekirse, bir bilgisayarda klasör oluşturduğunuzda bir isim vermeniz gerekmektedir. Bu isim, klasör içindeki bilgilere kolay bir şekilde ulaşmanız ve size fikir vermesi için kolaylık sağlayacaktır.

Örneğin; iş dosyaları için bir klasör oluşturdunuz ve ismini de iş bilgileri olarak belirlediniz. İşte buradaki verdiğimiz isim domain olarak adlandırabilirsiniz. Klasörün içindeki bilgiler ise bilgisayarın sabit diskine kayıt edilir, kayıt yapılan yer ise hosting olarak adlandırılır.

Birde alan adı yani domainin uzantısı vardır; .com, .net, .org vs gibi. Bu uzantılar birer firmanın belirlediği uzantı adlarıdır. Yani, .com firması sizin isminizi kayıt altına almak için yer ayırmaktadır. Tabi bu ayırma işlemi için sizden belirli bir miktar para talep ederler.

Sizlere için profesyonel web tasarım sunarken domain ile ilgili bilgi sahibi olmanızı ve vakit kaybetmemeniz için, .com, .net, .org gibi domainlerinizi sizin için satın alıyoruz. Bu yazımızda web siteleri için olmazsa olmaz olan ve web sitesinin bel kemiği olarak tabir ettiğimiz domain nedir konusuna eğildik. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile..

Call Now ButtonHemen Ara.